Vitálne huby

Označované sú viacerými názvami no najčastejšie sa stretnete s týmto pomenovaním. Ako už z názvu vyplýva sú to, huby, ktoré majú silu podporovať vitalitu človeka no okrem toho ukrývajú v sebe omnoho viac potenciálu.

Malé zázraky prírody, prírodné skvosty. V tradičnej čínskej medicíne a ľudovom liečiteľstve sú využívané po tisíce rokov. Tieto huby sú organizmy, ktoré nepatria ani do rastlinnej (FLÓRA) a ani do živočíšnej ríše (FAUNA), ale tvoria samostatnú ríšu FUNGI. Sú to obrovské zdroje energie, nabité polysacharidmi, triterpénmi, sterolmi, vitamínmi, minerálmi, stopovými prvkami, aminokyselinami a ďalšími látkami, ktoré sú pre organizmus veľmi dôležité.

Vitálne huby

Adaptogénne účinky = zvýšená odolnosť na stres.

Vitálne huby majú výrazné adaptogénne účinky. Adaptogény zvyšujú odolnosť na stres a posilňujú imunitu v stresových situáciách. Okrem posilnenia imunity dokážu vitálne huby imunitu aj tlmiť pri prehnaných reakciách ako je napríklad alergia. Prirovnali by som to k termostatu. Drží reakcie vášho tela na primeranej úrovni. Rovnaký princíp ako fungovanie termostatu, kedy sa pri vyššej teplote kúrenia vypína alebo zníži výkon. Pokiaľ trpíte napr. nedostatkom alebo výkyvmi energie, zápalmi, únavou či stresom, vitálne huby sú tu presne pre vás.

Adaptogény a Vitálne huby

Medzi takéto huby patrí aj REISHI ČAGA Sibírska o ktorých si dnes povieme niečo viac.

REISHI

Huby majú dlhú históriu terapeutického používania v rôznych kultúrach celého sveta. Medzi najvýznamnejšie huby bez pochyby patrí Lesklokôrovka hnedočervená, latinsky Ganoderma lucidum alebo japonsky REISHI.  

Reishi, sa používa už viac ako 4 000 rokov a je označovaná ako „zázračná huba“ alebo „rastlina s duchovnou silou“, ktorá symbolizuje dobré zdravie, bohatstvo, dlhovekosť a dokonca nesmrteľnosť.

Je to silný adaptogén, čo znamená, že normalizuje všetky telesné funkcie. Reishi posilňuje imunitný systém v boji proti chorobám a pomáha telu zbaviť sa nežiaducich látok.

Zdravotné prínosy reishi

Organické germánium

Reishi obsahuje  4 až 6 krát viac germánia ako má ženšen. Germánium môže zvýšiť rýchlosť vstrebávania kyslíka v krvi až 1,5 krát.  

Ak máte pocit, že vo vašom tele je nerovnováha, že sa necítite „vo svojej koži“, možno je čas siahnuť práve po REISHI.   Zlepšuje kvalitu spánku a často sa využíva aj pri meditáciách.

ČAGA SIBÍRSKA

Inonotus Obliquus slovensky Ryšavec šikmý, patrí medzi cudzopasné huby, ktoré sa rozrastajú po kmeňoch stromov, hlavne brezy. Táto huba má silné antioxidačné pôsobenie, vďaka čomu eliminuje voľné radikály a zápalové procesy. Bojuje proti oxidačnému stresu, ktorý býva spojený nie len so starnutím pokožky, ale takisto s celou radou ochorení. V Rusku sa táto huba používa už stovky rokov. V tradičnej čínskej medicíne sa Čaga používa v prípade žalúdočných problémov, ako sú zápaly žalúdka alebo žalúdočné vredy. Čaga je rovnako, ako ostatné huby, bohatá na beta-glukány, ktoré stimulujú produkciu lymfocytov a tie napomáhajú regulovať reakciu imunitného systému na infekcie. Ide o najsilnejší antioxidat, spomedzi všetkých známych potravín.

Zdravotné prínosy čagy

Chcete sa dozvedieť viac?

Ak Vás zaujímajú vitálne huby, viac sa dozviete v našom e-booku Chaga kráľovná zo Sibíri, ktorý si môžete stiahnuť zdarma nižšie. Ebook aktuálne prechádza zmenami a bude doplnení o množstvo nových informácii vrátane informácii o hube Reishi o dokončení ebooku Vás budeme informovať