Sibírsky ZÁZRAK

Kód: 252
€14,70
Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia

Brezový decht alebo SIBÍRSKY ZÁZRAK je prírodná látka získavaná z kôry brezy, známa pre svoje Antiseptické, Antibakteriálne aj Dezinfekčné vlastnosti a používa sa v tradičnej medicíne na liečbu nie len kožných problémov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Extrakt z brezového dechtu -  zlúčenina aromatických uhľovodíkov, živíc, fenolov a ďalších biologicky aktívnych látok. Táto cenná látka sa získava suchou destiláciou kôry brezy a má charakteristickú a špecifickú vôňu. Vďaka svojim cenným vlastnostiam sa brezový decht používa pri starostlivosti o pokožku a vlasy. Tento prírodný prostriedok pozitívne ovplyvňuje rast vlasov, pomáha normalizovať činnosť mazových žliaz a bráni tvorbe lupienkov. Má taktiež protizápalové, antiseptické a regeneračné vlastnosti. 

Niečo z histórie

Brezový decht je človeku známy už od staroveku. V minulosti sa táto substancia využívala na rozličné účely -  svojím využitím bola známa ako mazivo pre kolesá, brnenie, náradie a obuv, ako aj pri liečbe hojených rán.  Neskôr sa decht široko používal na domáce a liečebné účely. Produkt vyrobený v Rusku sa vyvážal do iných krajín, kde sa nazýval ruská ropa. Tento Sibírsky zázrak ani dnes nestratil svoj význam.  Radí sa medzi prírodné látky, čo znamená, že je náchylný na minimálne poškodenie, pričom jeho prínosy sú ohromné.

 

Čo je brezový decht?

Brezový decht je hustá, olejovitá, nelepivá hmota. Má čiernu farbu, má zelenkavo-modrý alebo zeleno-modrý odtieň. Charakteristickým znakom produktu je špecifický silný zápach (stačí si spomenúť na masť Višnevského alebo čierne dechtové mydlo).  Po zmiešaní s vodou sa z nej oddelí čistý decht a bude plávať, keďže je ľahší ako voda. Voda nebude zafarbená. A tiež znak dobrého dechtu - mastnota a mastnota, ale nie lepivosť. Ak je výrobok lepkavý, znamená to, že je v ňom drevná šťava.

Brezový Decht

Výroba

Výroba dechtu je najstaršou ruskou drevochemickou výrobou. Jeho počiatky siahajú do 12. storočia. Surovinou je pre neho brezová kôra. 

Moderný výrobný proces je založený na suchej destilácii brezovej kôry. Brezová kôra je umiestnená v uzavretom zariadení, kam nevniká vzduch a zahrieva sa na veľmi vysoké teploty - 250 - 300 ° C. Pri zahrievaní sa brezová kôra rozkladá, uvoľňuje sa decht, voda a plyny. 

Zber brezovej kôry si vyžaduje starostlivosť a presnosť. 

Strom sa nesmie pri zbere poškodiť , preto sa  používajú špeciálne zariadenie: rezač noža s obmedzovačom. Ak sa kôra odstráni bez poškodenia lyka, potom to nemá pre strom žiadne škodlivé následky. Asi po 7-9 rokoch vyrastie nová vrstva brezovej kôry, ktorú možno opäť odrezať. 

Brezový decht a jeho využitie

Decht je široko používaný, pretože ľudia si už dlho všimli jeho prospešné vlastnosti.

Pôsobí regeneračne, antisepticky, antiparaziticky, protizápalovo, upokojujúco a má  silný dezinfekčný účinok. 

Brezový decht bol tradične používaný pri  rôznych kožných problémoch, ako sú ekzémy, psoriáza a akné. Má antiseptické a protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť pri hojení kože. 

Nie je vhodné pre nadmerne suchú pokožku pre jeho sťahujúce účinky. 

Vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam sa môže brezový decht používať na pomoc pri ranách a popáleninách. Dezinfekcia rán urýchľuje regeneráciu buniek a rýchlejšie hojenie. 

Brezový decht sa používal  pri artritíde a ďalších problémoch s kĺbmi

V tradičnej medicíne bol považovaný za detoxikačný prostriedok, ktorý môže pomôcť odstrániť toxíny z tela. 

Lupiny a vlasová pokožka - pridajte do šampónu pre zdravé vlasy, proti masteniu a regeneráciu poškodenej vlasovej pokožky so sklonom k lupinám a kožným problémom. 

Brezový decht ako repelent proti kliešťom. Môže sa aplikovať na kožu alebo oblečenie, aby odpudzoval kliešte.

Je to aj skvelý spôsob ako sa zbaviť vší, bĺch a roztočov aj pre Vašich zvieracích miláčikov.

Dodatočné parametre

Kategória: Sibírsky Zázrak
Bežná dávka: Viď. obal
? Spôsob aplikácie:: na pokožku
? Spôsob aplikácie: na vlasy
Zloženie: 100% brezový decht
? Skladovanie: Viď. nápoveda
Obsah balenia: 40 ml
Krajina pôvodu: Rusko
Dátum spotreby: Viď. obal

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: