Tomáš Zigo

Kto je Tomáš Zigo?

(slovenský hokejový reprezentant. Hráč Slovanu Bratislava)

Tomáš začal svoju hokejovú kariéru v Banskej Bystrici, kde si prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami.

Od sezóny 2012/2013 pravidelne nastupoval za A-tím Banskej Bystrice, kde si ho po dobrých výkonoch všimlo vtedajšie vedenie Slovana a ponúklo mu v sezóne 2016/17 ročný KHL kontrakt.

Talentovaný útočník v Slovane vtedy odohral 29 zápasov s bilanciou štyri góly a štyri asistencie. Tú istú sezónu dohral za Bystricu, kde sa tešil z prvého majstrovského titulu.

tomas zigo ice

V máji 2017 zamieril do Hradca Králové, kde podpísal ročný kontrakt. Pre zranenia sa mu však nepodarilo trvalejšie udržať v ambicióznom prvom tíme Hradca a chvíľu hosťoval v druholigovej Slavii Praha.

Nasledujúcu sezónu sa vrátil do Banskej Bystrice, kde opäť pookrial a získal svoj druhý majstrovský titul. S reprezentáciou štartoval na dvoch svetových šampionátoch (2017 v Nemecku a 2019 na Slovensku).

V sezóne 2019/2020 si vytvoril osobné maximum, v 51 zápasoch získal 49 kanadských bodov (27 gólov, 22 asistencií) a výraznou mierou prispel k dobrému umiestneniu Slovana v prerušenej sezóne.


„Hokej hrám, aby som vyhrával. Mám len tie najvyššie ambície.“

Skúsenosti s Royal Chaga

Nemusíte byť ani vrcholový športovec na to, aby ste dokázali povedať, že po náročnom fyzickom výkone si vaše telo žiada viac oddychu.

Mnohí majú svoju skúsenosť po turistickom výkone, po výlete na bicykli, či náročnejšom dni v práci.

Šport nás jednoducho núti prekonávať samých seba a častokrát siahnuť aj na dno našich síl.

Ako vrcholový športovec to poznám veľmi dôverne. Čaga mi pomáha zvládať aj tie najnáročnejšie dni, dodáva mi energiu, urýchľuje moju regeneráciu.