Maitake: Vedľajšie účinky a Interakcia s liekmi

Maitake: Vedľajšie účinky a Interakcia s liekmi

Maitake, lat. Grifola Frondose, slovensky Trsovnica lupeňovitá, je druh huby. Na pňoch stromov a koreňoch stromov vytvára veľké trsy. Prvýkrát bola použitá v ázijskej tradičnej medicíne.

Huba Maitake rastie v lesoch Ázie, Európy a východnej Severnej Ameriky. Obsahuje chemikálie, ktoré môžu pomôcť v boji proti nádorom, stimulovať imunitný systém a znižovať hladinu cukru v krvi.

Ľudia používajú Hubu Maitake na zväčšené vaječníky s cystami, cukrovkou a mnohými ďalšími stavmi.

Vedľajšie účinky

Keď sa užíva orálne: Huba Maitake je pre väčšinu ľudí bezpečná. Niektorí ľudia hlásili nevoľnosť po užití Huby Maitake.

Tehotenstvo a dojčenie: Nie je dostatok spoľahlivých informácií, aby sme vedeli, či je Huba Maitake bezpečná na použitie počas tehotenstva alebo dojčenia. Preto sa radšej počas tohto obdobia vyhnite užívaniu Maitake.

Chirurgia: Huba Maitake môže ovplyvniť hladinu cukru v krvi, čo sťažuje kontrolu hladiny cukru v krvi počas a po operácii. Prestaňte užívať Hubu Maitake najmenej 2 týždne pred plánovanou operáciou.

Maitake: Interakcia s liekmi

Interakcia s liekmi

Mierna interakcia - pri tejto kombinácii buďte opatrní

Lieky na diabetes (lieky proti cukrovke) interagujú s Hubou Maitake

Huba Maitake môže znížiť hladinu cukru v krvi. Užívanie Húb Maitake spolu s liekmi na cukrovku môže spôsobiť príliš nízku hladinu cukru v krvi. Pozorne sledujte hladinu cukru v krvi.

Warfarín (Coumadin) interaguje s Hubou Maitake

Huba Maitake môže zvýšiť účinky warfarínu na riedenie krvi a potenciálne zvýšiť riziko krvácania. Váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti vás možno bude musieť sledovať častejšie, ak užívate Hubu Maitake spolu s warfarínom. Možno bude potrebné zmeniť dávku warfarínu.

Lieky na vysoký krvný tlak (antihypertenzíva) interagujú s Hubou Maitake

Huba Maitake môže znížiť krvný tlak. Užívanie Huby Maitake spolu s liekmi, ktoré znižujú krvný tlak, môže spôsobiť príliš nízky krvný tlak. Pozorne sledujte krvný tlak.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčané dávkovanie a uistite sa, že dodržiavate príslušné pokyny na štítkoch produktov a pred použitím sa poraďte so zdravotníckym pracovníkom.

Pozrite si aj článok: Maitake: Zdravotné výhody a výživa

 

Zdroj - WebMD, Better information. Better health. https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-560/maitake-mushroom