4 spôsoby ako užívať práškový hubový extrakt

4 spôsoby ako užívať práškový hubový extrakt

Prášok z hubového extraktu je jedným z najuniverzálnejších spôsobov, ako využiť vitálne huby a ich benefity.

Práškové extrakty sú veľmi variabilné, čo sa týka ich využitia a spôsobu aplikácie. Sú úplne rozpustné vo vode, ľahko sa primiešajú do nápojov, či jedla.

V tomto článku si ukážeme 4 najčastejšie formy využitia práškových extraktov, tak ako ich využívame my. Fantázii sa však medze nekladú a budeme radi, ak sa s nami podelíte o spôsoby akými užívate práškové extrakty vy.

#1 Teplá voda

Základným spôsobom ako sa užívajú práškové extrakty je jednoduché rozpustenie v teplej vode. Následne je extrak potrebné rozmiešať a vypiť. Táto metóda je však najmenej obľúbená, pretože hubové extrakty majú väčšinou horkastú chuť.

#2 Káva

Ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorí si svoje ráno nevedia predstaviť bez chutnej a voňavej kávy je táto metóda pre Vás ako stvorená. Jednoducho pridáme malú lyžičku extraktu do obľúbenej kávy, necháme chvíľku extrakt rozpustiť a poriadne ho potom premiešame. Káva výrazne svoju chuť nezmení, no zato sa z nej stane “SUPER KÁVA” alebo môžeme ju nazvať aj funkčnou kávou. Takáto káva obsahuje množstvo antioxidantov, betaglukánov, triterpénov, vitamíny, minerály a mnoho ďaľších účiných látok  Samozrejme môžeme do kávy pridať trochu mlieka či smotany alebo čokoľvek, čo máme radi.

Časté otázky:

Môže teplo kávy prípadne čaju zničiť užitočné látky z huby?

Nie. Užitočné látky v hubách sú tepelne stabilné. Pri samotnej extrakcii sa využíva horúca voda na uvoľnenie užitočných látok z húb.

#3 Smoothie drink

Väčšina ľudí hubové extrakty v káve miluje. Väčšina, no nie všetci. Sú ľudia, ktorí chuť kávy vyslovene nemusia (čo je úplne v poriadku) alebo ju nepijú z rôznych dôvodou a v prípade detí netreba vysvetlovať. Pre túto skupinu ľúdí je tu skvelý spôsob, akým môžu užívať práškový extrakt, so všetkými jeho benefitmi. Väčšina smoothies, ak nie všetky, hravo prekyjú chuť extraktu a my si tak môžeme vychutnať skvelý drink, plný účinných látok z húb. Jednoducho do svojho obľúbeného smoothie pridáme prášok a rozmiešame. Vualááá hotovo.

#4 Jedlo a Koláče

Možno by ste ani nepovedali, aké široké využitie práškový extrak má. Prakticky ho môžeme pridať kdekoľvek a varenie či pečenie nie je žiadnou výnimkou. Ovsené kaše, jogurty, polievky, koláče, kde len vás napadne, tam môžeme extrakty pridať. Ak hľadáte inšpiráciu na recepty, tak niekoľko z nich nájdete v našom e-booku 9 receptov z chagy alebo na našom instagrame či blogu, kde budeme postupne pridávať rôzne recepty, nie len z hubových extraktov.

Ako užívať hubový prášok

#5 Tip na záver

Ak by náhodou nebol pre Vás ani jeden zo spôsobou vyhovujúci, vždy je možnosť si extrakt dať svojpomocne do prázdnych kapsúl a jednoducho zapiť vodou 

Zvolte si čo je pre Vás najlepšie

Stavím sa, že odteraz už nebudete mať dilemu alebo problém s tým, ako práškové extrakty využiť. Dôležite je nájsť si spôsob, ktorý bude vyhovovať Vám a vôbec nezáleží či, to bude niektorý z vyššie uvedených alebo si nájdete svoj vlastný. Podstatné je využiť silu vitálnych húb naplno, pretože nám majú naozaj čo ponúknuť.