Ako na “DETOX”

Detox

Toľko z nás každý deň tvrdo pracujeme a máme pocit, že to sotva zvládneme bez toho, aby sme potrebovali nejaký druh energie. Máme tendenciu obrátiť sa na cukor, aby sme sa rýchlo pozbierali, ale to naozaj narobí viac škody ako úžitku. 

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že malátnosť a dokonca pocit nafúknutia, ktorý počas dňa pociťujeme, môže byť výsledkom prebytku toxínov v tele. V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že detox nie je hladovka. Naša pečeň, tráviaci trakt, pľúca, koža, lymfatický systém i obličky sa zbavujú nepotrebných a toxických látok dennodenne. Pri detoxikácii iba pomáhame tejto komplexnej očiste menším príjmom toxínov a podporou ich vylučovania. Detox si rozhodne nezamieňajte ani s diétou na chudnutie. Aj keď väčšinou dochádza k rýchlemu úbytku hmotnosti, ide len o dočasný stav a nie je cieľom detoxu. Tým je odľahčenie organizmu od nežiaducich látok, ktoré sú v ňom naukladané. „Detoxikácia nie je len prostriedkom na schudnutie. Je to nástroj na celkovú regeneráciu nášho tela.“

Prebytok toxínov príznaky

Detoxikačné nápoje pomáhajú prirodzene znižovať zápaly, dodávajú energiu, podporujú trávenie,  čistia pečeň  a podporujú zdravú pokožku.

Detoxikačné nápoje sa vyrábajú jednoducho – existuje množstvo ovocia, zeleniny a bylín, ktoré stimulujú detoxikáciu a zároveň poskytujú vitamíny a minerály, ktoré udržujú telo v správnom fungovaní. Po vypití tých najlepších detoxikačných nápojov si môžete všimnúť, že sa potom budete cítiť ľahšie, sviežejšie a s čistou hlavou.

Keď počujete slovo „detox“, okamžite si pomyslíte, že to vyžaduje pôst alebo nejaký špeciálny vzorec.

Je to naozaj oveľa jednoduchšie. Detoxikačné nápoje si môžete pripraviť z ingrediencií, ktoré už máte doma, ako je citrón, jablčný ocot , uhorky či melón. Nie je na tom nič vymyslené.

Ako teda viete, či potrebujete detoxikovať?

Väčšina ľudí má aspoň nejaké nahromadenie toxínov v tele, ale špecifické príznaky toxického preťaženia môžu zahŕňať: zápcha, nadúvanie, plynu, bolesti hlavy, únava, bolesti, nevoľnosť, brušný tuk, kožné problémy, chuť na jedlo, málo energie, zápach z úst, výkyvy nálad.

Všeobecne pri detoxe platí staré známe „pomaly ďalej zájdeš“. Zmenou jedálnička a trpezlivosťou sa vám podarí prísť až do cieľa.

#1 Zamerajte sa na ovocie a zeleninu

Do jedálnička najprv pridajte veľké množstvo ovocia a zeleniny v surovom stave. Zeleninu môžete upravovať na pare alebo krátko variť vo vode. Vylúčte z potravy pridaný cukor a tiež chemicky spracované potraviny, polotovary.

Počas detoxu sa vyhýbajte mlieku a mliečnym výrobkom, mäsu a výrobkom z mäsa, pečivu, fajčeniu a alkoholu.

#2 Pite koľko hrdlo ráči

Pitie čistej vody je neoddeliteľnou súčasťou detoxu. Doplniť ju možno kvalitným zeleným čajom ako je napríklad ROYAL IVAN ČAJ so zeleným čajom, ktorý ľahko povzbudí organizmus v očiste. Začnite hneď ráno pohárom odstátej vody izbovej teploty so šťavou z polovice citróna.

#3 Potiť sa, potiť sa, potiť sa

Veľká časť toxínov odvedie telo práve potom. Preto je dobré detoxikáciu doplniť pravidelným ľahkým cvičením. Vypotiť sa môžete aj v saune.

#4 Prečistite vzduch

Ak vám to čas dovolí, vydajte sa počas očisty do hôr alebo aspoň na dlhšiu prechádzku. Zhlboka dýchajte a veľa vetrajte.

#5 Nezabúdajte na pokožku

Aby sa mohla koža efektívne prečistiť, je potrebné zbavovať ju pravidelne starých odumretých buniek. S tým vám pomôže peeling. Doprajte si masáže a trochu sa rozmaznávajte. Zbavíte sa stresu a vaša pokožka bude žiariť šťastím. Taká medová masáž je pre detox ako stvorená.

Ako na detox

BONUS

Keď čistíte svoje telo, venujte sa aj svojej mysli. Neodmysliteľne totiž patrí k vášmu zdraviu. Postupne odstraňujte zo svojho života všetko, čo vás trápi a spôsobuje vám nepokoj či smútok. Naozaj to nepotrebujete.